Automoblių naujienos, aktualijos, patarimai


Kada reikia mokėti mokesčius pardavus automobilį?
Parduodant automobili mokesčiai mokami nuo skirtumo už kiek pirkote ir už kiek pardavėte automobilį. Pavyzdžiui jeigu pirkote automobilį už 10 000eur o po metų pardavėte už 13 000eur turėsite vmi deklaruoti automobilio pardavimą ir susimokėti nuo pelno šiuo atveju 3000eur 15% (GPM) mokestį. Šio mokesčio nereikėtų mokėti jeigu automobilį išlaikėte 3 ir daugiau metų.
Dažnu atveju kai perkamas automobilis pardavėjas prašo pirkimo - pardavimo...
Nusprendus parduoti transporto priemonę – tikrai nereikia apsišarvuoti kantrybe. Svarbiausia – tinkami įrankiai, o juos ir aptarsime. Žinoma, kad vieni metodai leidžia džiaugtis greitesniu rezultatu, kitiems reikia daugiau laiko. Galiausiai, viskas priklauso ir nuo parduodamos transporto priemonės, jos paruošimo pardavimui ir tinkamo pateikimo. Svarbiausia, kad nereikia skirti daug laiko siekiant, jog automobilio pardavimas būtų pelningas. Reikia tik žinoti kas ir kaip. Tai ir bandysime aptarti...
Automobilio pardavimas užsieniečiui yra ganėtinai supaprastintas. Nuo šiol kreiptis į Regitrą pakanka tik Lietuvos gyventojui. 
Prieš tai reikėjo į regitrą kreiptis tiek pirkėjui, tiek pardavėjui. Užsienio pilietis turėjo kreiptis į regitrą su įgijimo deklaracija, o ją patvirtinti turėjo Lietuvos gyventojas. Abejoms pusėms atlikus šiuos veiksmus, panaikinamas Lietuvos gyventojo vardu galiojantis savininko deklaravimo kodas (SDK) ir po 10 kalendorinių dienų transporto priemonė yra automatiškai...
Kaip vyksta automobilių supirkimas ? Dažniausiai užduodami klausimai.
Jeigu Jūs norite parduoti savo automobilį - tokiu atveju siūlome pasinaudoti mūsų svetainės galimybėmis, kurios leis itin greitai ir be didesnių pastangų parduoti automobilį.
1. Pats lengviausias ir geriausias būdas užpildyti pradiniame puslapyje užklausos formą. Jūsų pasiūlyma gaus mūsų visi auto supirkėjai vienu metu. Taip Jūs gausite daugiau pasiūlymų iš įvairių žmonių kurie superka auto.
2. Galite skambinti atskiriems...
Automobilio pardavimas perekupams labai išpopuliarėjo Lietuvoje ko pasekoje perekupu skaičius stipriai išaugo. Perekupas - perpardavinėtojas, perpirkėjas ar tiesiog automobilių supirkėjas. Jis perka automobilį jį paruošia perpardavimui ir užsidėjęs savo antkaini parduoda kitam. Šiuo atveju išlošia abi pusės. Klientas greitai ir be jokių rūpesčiu parduoda automobilį, o supirkėjas uždirba nuo jūsų automobilio jį perpardaves.
Auto supirkimas didmiesčiuose:
Auto supirkimas Vilniuje
Auto supirkimas...
Kiek moka už automobilio supirkimą laužui? Kiek moka už nevažiuojantį automobilį? Kiek moka už daužtą automobilį? Tokių klausimų dažniausiai žmonės ieško google paieškoje. Ko tikėtis turint labai prastos arba prastos būklės automobilį? Yra du variantai parduoti į metalo laužą superkančias įmones. Jeigu norėsite, kad jie patys paimtu automobilį tai tokiu atveju už automobilį negausite nieko. Pliusas Jūs atsikratote nuo kiemo nereikalingu automobiliu už dyka ir nereikia rūpintis jo išvežimu jeigu...
Dažniausiai ir vienas iš svarbiausių klausimų kiek moka supirkėjai už automobilius. Tam kad tiksliai galėtu atsakyti kiek moka automobilių supirkėjai reikia kuo smulkiau įvardinti automobilio trūkumus jeigu tokiu yra. Jeigu automobilis superkamas utilizavimui kaina dažniausiai būna 100-200eur už itin prastos būklės automobilį. Jeigu automobilis naujesnis ir superkamas utilizavimui galima tikėtis didesnės sumos.
Kitas dažnas klausimas ar geriau pačiam bandyti parduoti per skelbimų portalus...
Senų automobilių supirkimo kainos. Kiek galima gauti už seną automobilį?
Senus, nenaudojamus dažnai su įvairiais defektais automobilius perka auto supirkėjai. Jie tokius automobilius dažniausiai ardo ir vėliau parduoda dalimis. Lietuvoje daugiausiai pinigų galima gauti už populiariausios markės automobilius tokius kurie turi didžiausią paklausą. Na pavyzdžiui AUDI, BMW, VW
TOP 10 einamiausi modeliai supirkimui:

Audi A4, Audi A6, Audi A3
Opel markės automobiliai
BMW 320, 520
VW Golf 3, 4, 5
VW...
Pasą, asmens tapatybės kortelę ar tarnybinį pasą galima užsisakyti jog pagamintu per pasirinktą terminą:
Asmens tapatybės kortelė ( ATK) galima užsisakyti per 1 d.d per 5 d. d ir bendra tvarka per 1 mėn.
Pasas bendra tvarka per 1 mėn arba skubos tvarka tą pačią darbo dieną
Dėl skubos tvarkos: Jeigu prašymas gauti pasą skubos tvarka tą pačią darbo dieną pateikiamas bet kuriame Migracijos departamento teritoriniame skyriuje po 12 val., pilietis atsiimti pasą gali kitą darbo dieną nuo 11 val. tik...
Automobilio konfiskavimas privalomas - kai tai daro neblaivus (nustatytas lengvas neblaivumas (daugiau negu 0,4 promilės, bet ne daugiau negu 1,5 promilės) arba apsvaigęs nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų, arba vengęs neblaivumo ar apsvaigimo patikrinimo, arba alkoholį, narkotines, psichotropines ar kitas psichiką veikiančias medžiagas vartojęs iki patikrinimo vairuotojas.
Teisių atėmimas už girtumą - skiriamas teisės vairuoti transporto priemones atėmimas nuo...
Dažnai pasitaikantys klausimai dėl kuro vežimo automobilyje ir laikymo garaže. Vežant ar laikant didesni kiekį degalų be leidimo galima susilaukti ne tik baudų bet ir aplinkosaugininkų susidomėjimo.
Kiek kuro galima vežtis automobilyje?
Be transporto priemonės bake esančių degalų papildomai automobilyje galima vežtis ne daugiau kaip 40 litrų degalų kilnojamoje taroje. Tai galioja visų rūšių transporto priemonėms.
Kiek galima laikyti kuro namuose, garaže ?
Pagal dabartinį galiojantį teisinį...
Tinkamai eksploatacijai paruošta transporto priemonė padeda užtikrinti, kad visi kelių eismo dalyviai rūpinasi ne tik savo, tačiau ir kitų saugumu. Automobilių techninė apžiūra yra priemonė galinti reguliuoti transporto priemonių naudojimą keliuose, tai yra, pasirūpinti, kad mašinos būtų tvarkingos, saugios, galimos naudoti eisme.
Transporto priemonių techninė apžiūra: ką reikia žinoti?
Pagal šiuo metu galiojančius teisės aktus, B kategorijos lengvojo automobilio, motociklo, sunkvežimio (kurio...
Po kiekviena transporto priemone turėtų būti bakelis, kuris pasirūpina, kad maksimaliai būtų sumažinamas išmetamųjų teršalų kiekis. Siekis yra gyventi tvariau ir džiugu, kad daugelis žmonių pasirūpina, kad katalizatoriai būtų jų transporto priemonėse.
Katalizatoriaus sudedamosios dalys yra:


Korpusas. Tai yra metalinis bakelis su termoizoliacija.


Karkasas, kuris yra sudarytas iš tūkstančių kanalų. Pro juos ir praeina dujos.


Tarpinis sluoksnis, kuris dengia karkaso paviršių.


Galiausiai,...
Prieš perkant naują transporto priemonę labai svarbu ją kuo detaliau patikrinti. Ne tik pačios mašinos technines charakteristikas, tačiau ir jos istoriją. Tai prisideda prie ramybės, kad perkate tikrai gero stovio, tokią mašiną, kokią Jums žada pardavėjas. Vienas iš detalesnio automobilio pažinimo būdų yra VIN patikra.
VIN kodo patikra – galimybė išvengti netikslumų
Kadangi šiuo metu duomenų bazės yra labai didelės – greitai ir be jokio vargo galima patikrinti transporto priemones, kurios...
Eismo įvykis tikrai gali susukti galvą. Svarbiausia yra nepasimesti ir jeigu niekas nenukentėjo – nereikia kviesti policijos. Šiuo metu galima eismo įvykio deklaracija internetu. Tai galimybė sutaupyti daug laiko ir susitvarkyti dokumentus online būdu.
Patekau į eismo įvykį Lietuvoje
Jeigu patekote į eismo įvykį Lietuvoje – pirmiausia reikia įvertinti bendrą situaciją bei nuspręsti, ar reikia kviesti policiją, ar galima/užtektina įvykio deklaracija internetu.
 
Policiją reikia kviesti tokiu...
Nors daugeliui žmonių automobilis šiuos metu yra būtina transporto priemonė, tai tikrai nėra prabanga, visgi, už tai, kad turite galimybę jį naudoti – reikia mokėti taršos mokestį. Tai yra tarsi kompensacija gamtai. Gauti pinigai yra skirti ekologijos puoselėjimui, įvairioms subsidijoms, kurios skatina žmones rinktis kur kas mažiau taršios automobilius. Juk senesnio modelio transporto priemonė degina daugiau kuro nei naujos inovatyvios mašinos, kurios yra kuriamos laikantis ekologijos standartų...
Kiekviena transporto priemonė Lietuvoje turi unikalų, jai paskirtą savininko deklaravimo kodą (SDK). Tai yra 8 raidžių kodas, kuris nurodo savininką. Jokio skirtumo, ar tai yra fizinis, ar juridinis asmuo.
SDK yra sugeneruojamas kaskart vis naujas, kai pasikeičia transporto priemonės savininkas. SDK kodas yra privalomas ne tik tokiu atveju, kai planuojama užregistruoti transporto priemonę, tačiau ir tuomet, kai ji parduodama.
Jeigu transporto priemonė buvo įsigyta ir Lietuvoje užregistruota iki...
Žingsniai, kaip pardavėjui patvirtinti automobilio perleidimą kitam asmeniui
Pardavus arba įsigijus transporto priemonę reikia kuo greičiau sutvarkyti dokumentus. Tik tuomet abi šalys gali būti ramios, kad viena visiškai nebeatsakinga už mašiną, o kita – ramiai prisiima visą atsakomybę už ją. Automobilio išregistravimas nėra sunkus darbas, tačiau svarbu, kad viskas būtų atlikta žingsnis po žingsnio tinkamai. Kaip išregistruoti mašiną 2022 metais? Žemiau pateiksime konkretų gidą.
Pirmiausia į...
Žingsniai, kaip nusipirkus automobilį – pateikti įgijimo deklaraciją
Nuosava transporto priemonė – didelis džiaugsmas jos savininkui. Žinoma, visapusiškai ji bus Jūsų tik tuomet, kai sutvarkysite dokumentus. Žemiau pateiksime išsamų gidą, kuriame žingsnis po žingsnio aprašysime – kaip atrodo transporto priemonių registravimas.
Pirmiausia Jums reikia pateikti įsigijimo deklaraciją ir gauti naują savininko deklaravimo kodą (SDK). Kodas susideda iš 8 raidžių. Tik tuomet, kai deklaracija jau yra...
Eksplotuoti netinkamas transporto priemones ( ENTP)  priduoti ir gauti pažymą galite kreiptis į šias įmones:
Visos šios įmonės nemokamai išduoda ENTP pažymas
KAUNO APSKRITIS:

UAB „Forum LT“, Raudondvario pl. 127, Kaunas, tel. 8 682 66899
UAB „Maksivis“, Betygalos g. 12, Kaunas, tel. 8 686 44884
UAB „Pabaltijo automobilių prekyba“, Švenčionių g. 2C, Kaunas, tel. +370 676 27060
UAB „Eurometas“, Draugystės g. 17e, Kaunas, tel. 8 613 47512
UAB „Jumita“, V. Krėvės per. 129H, Kaunas, tel. 8 656...
Prieš perkant automobilį BŪTINA patikrinti ar automobilis turi SDK kodą.Tai ypač svarbu nes neturint šio kodo negalėsite nei parduoti, nei pirkti automobilio. Ar SDK kodas yra galiojantis galite patikrinti čia: TIKRINTI
Jeigu automobilis jau registruotas Lietuvoje pravartu patikrinti ar automobilis neturi apribojimų. Pavyzdžiui ar automobilis nėra įkeitas ar areštuotas. Šią informaciją galite patikrinti čia: TIKRINTI 
Patariame pirkimo - pardavimo sutartyje nurodyti pilną automobilio kainą už...