Eismo įvykio deklaracija: kas ir kaip?

Eismo įvykis tikrai gali susukti galvą. Svarbiausia yra nepasimesti ir jeigu niekas nenukentėjo – nereikia kviesti policijos. Šiuo metu galima eismo įvykio deklaracija internetu. Tai galimybė sutaupyti daug laiko ir susitvarkyti dokumentus online būdu.

Patekau į eismo įvykį Lietuvoje

Jeigu patekote į eismo įvykį Lietuvoje – pirmiausia reikia įvertinti bendrą situaciją bei nuspręsti, ar reikia kviesti policiją, ar galima/užtektina įvykio deklaracija internetu.

 

Policiją reikia kviesti tokiu atveju, jeigu:

 • Buvo sugadintas turtas, kurio savininko nėra greta.

 • Jeigu įtariama, kad asmuo, kuris taip pat yra įvykio „dalis“ – apsvaigęs alkoholio arba narkotinių medžiagų.

 • Jeigu nesutariama dėl eismo įvykių aplinkybių.

 

Eismo įvykio deklaracija yra pildoma tokiu atveju, kai:

 • Nėra sužalotų arba žuvusių asmenų.

 • Kai eismo įvykio vietoje yra visi, kurių turtas nukentėjo.

 • Tokiu atveju, kai nekyla abejonių dėl blaivumo.

 • Kai sutariama dėl aplinkybių, kurios yra eismo vietoje.

 

Svarbu, kad įvykio vietoje visi dalyviai elgtųsi tinkamai. Ko reikia nepamiršti?

 • Reikia tinkamai pasirūpinti transporto priemone. Tai yra, ją reikia patraukti nuo kelio. KET nurodo, kad mašina turi būti patraukiama nuo važiuojamosios dalies, taip pat reikia padėti avarinį ženklą (gyvenvietėse – ne arčiau kaip 25 m. atstumu, o ne gyvenvietėse – ne arčiau kaip 50 m. atstumu nuo mašinos).

 • Visi dalyviai turi pasilikti įvykio vietoje, kol bus išspręstas nesutarimas.

 • Svarbu imtis visų reikiamų priemonių, kurios padėtų suteikti pirmąją pagalbą nukentėjusiems asmenims, jeigu tokių yra.

 • Po eismo įvykio negalima vartoti narkotinių medžiagų, alkoholio ir t.t., kol policija nepatikrins blaivumo.

 

Eismo įvykio deklaracijos pildymas

Jeigu pildote ne internetu, tačiau popierinę deklaracijos formą – būtinai perskaitykite instrukciją, kuri yra pateikta to lapo kitoje pusėje. Deklaraciją sudaro du blankai ir abu jie turi būti identiškai užpildyti. Taip pat nepamirškite, kad deklaracija turi būti pildoma taip, kad visa joje pateikta informacija būtų įskaitoma.

Žemiau pateikta eismo įvykio deklaracija (pavyzdys)

Pastebima, kad pildydami deklaraciją daugelis žmonių kartoja tas pačias klaidas. Dažniausiai pasitaikančios yra:

 1. Kai užpildę deklaraciją asmenys pamiršta ją pasirašyti.

 2. Asmuo, kuris yra nukentėjęs, turi pasirašyti tik 15 laukelyje „Vairuotojų parašai“. Tačiau labai dažnai padeda parašą ir 14 laukelyje. Nereikia to daryti.

 3. 12 lauke labai dažnai yra pamirštama pažymėti faktines įvykio aplinkybes. Žinoma, jos turi būti suderinamos.

 4. Taip pat greta 12 laukelio reikia išbraukti tuos žodžius, kurie neatitinka situacijos.

 5. Deklaracijoje reikia nurodyti savo kontaktus: telefono numerį, el. paštą ir t.t.

 

Lietuvos Respublikos transporto priemonių draudikų biuras dalinasi pavyzdžiu, kaip turi atrodyti tvarkingai užpildyta deklaracija.

Kur gauti eismo įvykio deklaraciją?

Eismo įvykio deklaraciją galima paprasčiausia atsisiųsti internetu. Nemokamai rasite patogius šablonus, kuriuos siūlome visada vežiotis su savimi. Taip pat deklaracijos formą galima gauti ir draudimo įmonėje. Dažniausiai apsidraudžiantiems jos yra teikiamos nemokamai. Taip pat nepamirškite, kad užpildžius deklaraciją – negalima jos keisti, papildyti ir panašiai.

Visgi, kai nei vienas eismo dalyvis neturi deklaracijos lapo, atminkite, kad ją užpildyti galima internetu. Taip pat suteikiama galimybę naudoti paprastą, baltą popieriaus lapą, kuriame reikia pateikti svarbiausią informaciją apie įvykį. Nurodykite datą, laiką, vietą, kas yra eismo įvykio dalyviai, žinoma, turi būti pateikti transporto priemonių duomenys, taip pat nupiešiama įvykio schema, pateikti kontaktai, viskas turi būti pasirašoma. Taip pat reikia nurodyti eismo įvykių dalyvių civilinės atsakomybės draudimo bendroves, turimų dokumentų registracijos numerius ir t.t.

Tinkamai užpildžius ir pateikus dokumentus belieka laukti, kol su Jumis susisieks draudimas.