SDK kodas

Kiekviena transporto priemonė Lietuvoje turi unikalų, jai paskirtą savininko deklaravimo kodą (SDK). Tai yra 8 raidžių kodas, kuris nurodo savininką. Jokio skirtumo, ar tai yra fizinis, ar juridinis asmuo.

SDK yra sugeneruojamas kaskart vis naujas, kai pasikeičia transporto priemonės savininkas. SDK kodas yra privalomas ne tik tokiu atveju, kai planuojama užregistruoti transporto priemonę, tačiau ir tuomet, kai ji parduodama.

Jeigu transporto priemonė buvo įsigyta ir Lietuvoje užregistruota iki 2021 m. gegužės 1 d.

Jeigu transporto priemonė buvo įsigyta iki 2021 m. gegužės 1 d. – Jums nieko daryti nereikia, kadangi kodas konkrečiai mašinai arba kitai priemonei buvo sugeneruotas automatiškai. Jeigu ji buvo užregistruota tik laikinai arba ji buvo skirta išvežimui į užsienio šalis – tokiu atveju savininkas turi pats pasirūpinti SD kodu.

Jeigu Jums yra aktualus, koks transporto priemonės savininko deklaravimo kodas buvo suteiktas – informaciją galite rasti čia oficialiame „Regitros“ puslapyje. Kaip rasti? Reikia nurodyti transporto priemonės savininko vardą ir pavardę ir VIN numerį (jis yra sudarytas iš 17 simbolių). Jeigu automobilis priklauso įmonei – tokiu atveju reikia vietoje vardo ir pavardės nurodyti juridinio asmens vardą.

Kaip gauti SDK kodą internetu?

Jeigu transporto priemonė buvo įsigyta po iki 2021 m. gegužės 1 d., bet Lietuvoje nebuvo užregistruota – kodu reikia pasirūpinti pačiam. Dėl šios informacijos bei kodo gavimo reikia kreiptis į „Regitrą“. Kodo gavimas yra labai greitas ir paprastas, nemokamas. Visada geriausia procesą atlikti internetu, kadangi tai yra puiki galimybė sutaupyti daug laiko. Prisijungti prie sistemos kodo gavimui galite per čia  https://www.eregitra.lt/eketris-web/faces/pages/common/Login.xhtml.

Lietuvos Respublikos įstatymai nurodo, kad jeigu transporto priemonė buvo įsigyta po 2021 m. gegužės 1 d. – kodu taip pat turi pasirūpinti priemonės savininkas. Pirmiausia Jums reikia išsiaiškinti, ar dominanti transporto priemonė jau turi iš anksčiau jai suteiktą kodą. Tai sužinoti galite „Regitros“ puslapyje suvedę esamo savininko duomenis: vardą, pavardę. Jeigu nebus sužinoma, ar kodas jau yra – negalėsite gauti nuosavybės pakeitimo dokumentų ir tuo pačiu nebus galimybės savo vardu registruoti transporto priemonės.

  1. Jeigu įsigijote transporto priemonę Lietuvoje –  daugiau apie kodo gavimą galite skaityti čia https://www.regitra.lt/lt/paslaugos/transporto-priemones/isigijau-transporto-priemone/isigijau-lietuvoje-anksciau-registruota-lietuvoje.

  2. Jeigu transporto priemonė buvo perkama iš užsienio šalių – tokiu atveju plačiau apie kodo gavimą galite skaityti čia https://www.regitra.lt/lt/paslaugos/transporto-priemones/isigijau-transporto-priemone/isigijau-ivezta-is-uzsienio-anksciau-registruota-uzsienyje.

Tikrinkite transporto priemonių kodus prieš pirkimą

Jeigu šiuo metu planuojate įsigyti transporto priemonę – tokiu atveju reikėtų dar prieš sudarant sutartį išsiaiškinti – ar yra SDK kodas, tiksliau, ar jis jau jį turi, ar Jums reikės pačiam pasirūpinti jo gavimu. Jeigu kodo dar nebus – negalite deklaruoti naujos nuosavybės ir nebus galimybės užregistruoti automobilio arba kitos transporto priemonės savo vardu.

Patikrinti, ar transporto priemonė jau turi kodą, galima čia - https://www.eregitra.lt/services/vehicle-declaration/info-by-owner-declaration-code-search.

Noriu parduoti savo transporto priemonę

Nuo 2021 m. gegužės 1 dienos mūsų šalies gyventojai ir Lietuvoje, ir kitose užsienio valstybėse gali parduoti transporto priemones tik tokiu atveju, jeigu jos turi savininko deklaravimo kodą. Taigi, prieš parduodant reikia įsitikinti, kad kodas yra. Jeigu kodo nėra – jį reikia gauti. Tik tokiu atveju, kai jis bus suteiktas – transporto priemonę bus galima parduoti. Daugiau informacijos apie tai, ką reikia daryti planuojantiems parduoti transporto priemonę – skaitykite https://www.regitra.lt/lt/paslaugos/transporto-priemones/pardaviau-transporto-priemone.