Automobilio pardavimo mokesčiai

Kada reikia mokėti mokesčius pardavus automobilį?

Parduodant automobili mokesčiai mokami nuo skirtumo už kiek pirkote ir už kiek pardavėte automobilį. Pavyzdžiui jeigu pirkote automobilį už 10 000eur o po metų pardavėte už 13 000eur turėsite vmi deklaruoti automobilio pardavimą ir susimokėti nuo pelno šiuo atveju 3000eur 15% (GPM) mokestį. Šio mokesčio nereikėtų mokėti jeigu automobilį išlaikėte 3 ir daugiau metų.

Dažnu atveju kai perkamas automobilis pardavėjas prašo pirkimo - pardavimo sutartyje nurodyti mažesnę sumą. Tai dienai Jums gali pasirodyti kad Jums jokio skirtumo, tačiau jei nutarsite vėliau parduoti automobilį, mokesčius gausite mokėti didesnius, nes nurodėte pirkimo sumą daug mažesnę negu ištikro mokėjote.

Už parduotą automobilį gautos pajamos praėjus metams laiko turi būti deklaruojamos pajamų mokesčio deklaracijoje. Nuo skirtumo jei toks susidaro tarp pardavimo ir įsigyjimo kainų mokamas GPM kuris šiai dienai lygus 15%

Kiek automobilių galima parduoti per metus? Dažnas galvoja kad galima pirkti, parduoti automobilius kiek tik norite. Jeigu per metus parduodate du, tris, keturis ir daugiau automobilių kuriuos įsigijate pigiau o parduodate pigiau neužteks susimokėti tik GPM VMI reikalaus, kad atsidarytumėte individualią veiklą nes automobilių perpardavinėjimas yra verslas.

Automobilio pardavimo mokesčiai