Automobilio pardavimas – greitai ir pelningai

Nusprendus parduoti transporto priemonę – tikrai nereikia apsišarvuoti kantrybe. Svarbiausia – tinkami įrankiai, o juos ir aptarsime. Žinoma, kad vieni metodai leidžia džiaugtis greitesniu rezultatu, kitiems reikia daugiau laiko. Galiausiai, viskas priklauso ir nuo parduodamos transporto priemonės, jos paruošimo pardavimui ir tinkamo pateikimo. Svarbiausia, kad nereikia skirti daug laiko siekiant, jog automobilio pardavimas būtų pelningas. Reikia tik žinoti kas ir kaip. Tai ir bandysime aptarti šiame straipsnyje.

Autorizuoti automobilių pardavimo puslapiai

Dažnas pirmiausia išbando specifinius internetinius portalus, kuriuose galima patalpinti parduodamos transporto priemonės skelbimą. Atrodo patrauklu, tačiau minusas, kad brangu. Dažniausiai tokių portalų paslaugų įkainiai nėra pigūs, o ir nėra garantijos, kad pirkėja pavyks rasti. Kai kurie puslapiai siūlo galimybę iškelti skelbimą į priekį, padaryti jį labiau matomu, tačiau tai irgi kainuoja, tačiau garantijų, kad bus rastas pirkėjas, nėra.

Taip pat toks automobilių pardavimo būdas nepasiteisina ir dėl to, kad reikia skirti nemažai laiko. Ne tik skelbimo talpinimui, tačiau ir pokalbiams telefonu, atsakymams į užklausas, galiausiai, realiam transporto priemonės parodymui. Kiekvienas turi pats įsivertinti  – kiek kainuoja jo laikas ir kiek jo gali skirti automobilio parodymui.

Automobilių turgus

Naudotų automobilių pardavimas galimas ir specialiuose turguose. Nors tokie turgai vis dar yra daugelyje didesnių Lietuvos miestų, tačiau tikrai turėtumėte sutikti, kad toks būdas parduoti tiek transporto priemonę, tiek kitus daiktus yra labai atgyvenęs. Juk nėra labai malonu per labai didelius šalčius arba karštį, galbūt per lietų stovėti turguje tikintis, kad atsiras pirkėjas, kuris norės apžiūrėti transporto priemonę.

Ne tik pardavėjai vis rečiau vyksta į tokias aikšteles tikintis parduoti automobilį, tačiau taip pat ir pirkėjai jose lankosi vis rečiau, kadangi kur kas maloniau yra būnant namuose, prie interneto, peržiūrėti skelbimus.

Toks transporto priemonės pardavimas yra ne tik varginantis, tačiau taip pat ir reikalaujantis daug laiko. O kur kas dar derybos... Dažnai tenka ilgai derėtis, atsakyti žmonėms, kurie kartais nebijo mušti kainą net ir per pusę. Dažną tai vargina, tad normalu, kad toks automobilių pardavimo būdas yra paprasčiausiai vadinamas atgyvena.

Automobilių supirkėjų paslaugos

Šiais laikais automobilių pardavimas daugeliui yra neatsiejamas nuo supirkėjų, kurie dirba ne tik greitai, tačiau pirkėjams pasiūlo ir geriausią, rinkos kainą. Svarbiausia, kad supirkėjų yra gana daug, tad klientas – visada laimi, kadangi konkurencija tarp verslininkų jam padeda gauti geriausią kainą už transporto priemonę.

Pirmiausia daugeliui patinka tai, kad supirkėjai dirba labai greitai. Šiais laikais žmonės transporto priemones keičia gana dažnai, naujos pirkimas ir senos pardavimas jiems nėra didelis gyvenimo įvykis. Dėl to tikimasi greičio ir efektyvumo. Supirkėjai atvyksta iki sutartos vietos ir apžiūri automobilį, jeigu jis tinka – jį išsiveža. Tai yra labai patogu tiems pardavėjams, kurie patys neturi laiko vykti iki konkrečios vietos ir parodyti mašiną.

Taip pat patogu yra tartis su supirkėjais dėl to, kad nereikia talpinti savo automobilio skelbimo, kuris, kaip jau minėjome, gali kainuoti. Taip pat retas pagalvoja apie tai, kad tinkamo ir tikrai patrauklaus skelbimo pateikimas reikalauja nemažai laiko. Yra net tam tikros marketingo taisyklės, kurių laikantis galima parduoti greičiau.  Kai galima sutaupyti, kodėl gi ne, taip? Juolab, kad kaip jau minėjome, skelbimo patalpinimas negarantuoja, kad pavyks parduoti.

Verta tartis su supirkėjais ir dėl to, kad jie padeda sutvarkyti visus transporto priemonės pirkimo-pardavimo dokumentus. Jeigu retai tenka su tuo susidurti, normalu, kad gali tekti skirti nemažai laiko, kol tiksliai bus išsiaiškinamos visos smulkmenos. Palikti klaidų negalima, kadangi susidursite su VMI baudomis. O kadangi įstatymai kinta – reikia skirti nemažai laiko jų sekimui. Su specialistais, kurie kasdien susiduria su pirkimo ir pardavimo darbais – viskas kur kas paprasčiau, kadangi jums nereikės nieko daryti.

Parduodant transporto priemonę dar vienas svarbus privalumas, kad supirkėjai sumoka iš karto. Dažniausiai sumokama grynais, tad iškart gaunamas atsiskaitymas už transporto priemonę, realus, atitinkantis rinkos kainas, o tai daugeliui ir patinka. Fiziniai asmenys, kurie perka mašinas, ne tik kad ne visada sumoka, tačiau dažnai ir sukčiauja, tad ne visada gaunama pilna suma. Ypač blogai, kai sutartyje yra nurodome ne visa suma, tad niekas tuomet ir negarantuos, kad buvo sutarta kitaip. Su verslininkais tokių problemų nebus.

Greta privalumų taip pat verta akcentuoti ir tai, kad supirkėjai dažniausiai sumoka už bet kokio stovio transporto priemones. Net ir tokias, kurios yra su dideliais defektais. Dažnai superkamos ir nevažiuojančios mašinos, tik tokiu atveju reikia domėtis kiekvienos įmonės supirkimo sąlygomis ir rasti tuos, kurių teikiamos paslaugos jums tinka.

Galiausiai, parduoti transporto priemonę supirkėjams verta ir dėl to, kad superka įmonės, tai yra, juridiniai asmenys, kurie nekels nepatogumų. Deja, kartais fiziniai asmenys bando gauti kuo daugiau naudos, tad pasakoja, kad perkant mašiną nebuvo paminėti tam tikri defektai ir panašiai. Tuomet pardavėjas ne tik grąžina pinigus, dažnai tenka aiškintis teisiniu keliu, o tai kainuoja laiką ir pinigus. Tartis su įmonėmis dažnu atveju yra kur kas paprasčiau, greičiau ir netenka susidurti su nesklandumais.

Patarimai, kurie padės parduoti greičiau

Mašinų pardavimai galimi labai įvairiais metodais, tačiau būtent supirkėjai dažniausiai pasiūlo geriausią kainą, perka greičiausiai ir lanksčiausia. Žinoma, kad jiems taip pat svarbu – ką perka, tad būtinai tinkamai paruoškite transporto priemonę prieš ją parduodant.

Visada apsimoka skirti šiek tiek savo laiko bei investicijų ir išvalyti saloną. Kai jis atrodo patraukliai, yra švarus – automobilio kaina kyla. Galima padaryti cheminį valymą. Darbus atlieka specialistai, tačiau jų paslaugos nėra labai pigios. Štai kur kas pigiau ir gana paprastai tinkamai išvalyti saloną galima su plaunamu siurbliu. Pirkti nuosavo dažniausiai neverta, kadangi jo prireikia retai, o tikrai geros kokybės įranga – kainuoja. Tokiu atveju puiki alternatyva yra nuoma. Išvalyti automobilio saloną su tinkama įranga galima ir per valandą, o kai nešvarumų yra daug – dažniausiai užtrunka iki kelių valandų. Visgi, efektas tikrai bus geras, kadangi automobilio vertė kils, o investicija į sutvarkymą bus kur kas mažesnė.

Taip pat reikia įsivertinti, kokie yra transporto priemonės defektai. Kartais juos taip pat apsimoka sutvarkyti, kadangi pašalinus – galima irgi labai ženkliai pakelti transporto priemonės vertę. Šiuo atveju reikia paprasčiausiai skaičiuoti – kiek jums tai kainuos ir kiek bus galima uždirbti. Žiūrint tvarkymo įkainius nepamirškite, kad dažniausiai kainuoja ne tik dalys, įranga, tačiau taip pat ir Jūsų laikas.

Suteikite sau galimybę kuo greičiau ir kuo paprasčiau tarti sudie automobiliui, kuris jums jau atitarnavo. Juos keisti reguliariai – tikrai verta, žinoma, visada renkantis vis geresnius ir saugesnius.

 

Automobilio pardavimas – greitai ir pelningai