VIN patikra: kas tai ir ar jos reikia?

Prieš perkant naują transporto priemonę labai svarbu ją kuo detaliau patikrinti. Ne tik pačios mašinos technines charakteristikas, tačiau ir jos istoriją. Tai prisideda prie ramybės, kad perkate tikrai gero stovio, tokią mašiną, kokią Jums žada pardavėjas. Vienas iš detalesnio automobilio pažinimo būdų yra VIN patikra.

VIN kodo patikra – galimybė išvengti netikslumų

Kadangi šiuo metu duomenų bazės yra labai didelės – greitai ir be jokio vargo galima patikrinti transporto priemones, kurios registruotos anksčiau ne tik Lietuvoje, tačiau ir užsienio šalyse.

VIN kodas suteikia galimybę būti ramesniu dėl naujo pirkinio.

 1. Galima išvengti apgaulių.

Tai yra geriausias pasirinkimas tokiu atveju, kai norisi išvengti melagingos informacijos apie transporto priemonę. Deja, kai kurie „perikupai“ pardavinėja transporto priemones meluodami apie tikrą jų būklę. Kai kurie defektai yra tokie paslėpti, kad net ir serviso darbuotojai ne visada greitos apžiūros metu juos pamato. Jeigu bus galima detaliau susipažinti su transporto priemonės istorija, tikėtina, kad bus galima tiksliau įvertinti jos būklę ir galimus defektus.

 1. Automobilio saugumo patikra.

VIN kodo patikra taip pat padeda įvertinti, koks yra Jūsų perkamos transporto priemonės saugumo lygis. Tai yra, ar ji nėra daužta, galimai nesutvarkytu kėbulu, ar veikia oro pagalvės, ar nėra pakabos netikslumų ir panašiai. Nors tai gali atrodyti kaip smulkmenos, tačiau visi esantys kelyje turėtų eksploatuoti tik tokias transporto priemones, kurios yra maksimaliai saugios.

 1. Paprasčiau derėtis.

Galiausiai, automobilio patikra pagal VIN taip pat suteikia galimybę būsimam mašinos savininkui, tai yra pirkėjui – įgauti kur kas daugiau pranašumo derybų metu. Kuo daugiau žinosite apie transporto priemonę – tuo bus paprasčiau nusiderėti. Suprantama, kad kai mašina yra buvusi net kelių asmenų rankose, paskutinis jos savininkas gali ne visada žinoti smulkmenas, kurios yra susijusios su transporto priemone. Netgi malonu, kad Jūs jam galite jas išsakyti.

Kur yra nurodytas VIN?

Pirmiausia Jums reikia sužinoti planuojamos pirkti mašinos VIN kodą. Jis dažniausiai yra pateiktas:

 1. Ant prietaisų skydelio, po priekiniu stiklu.

 2. Ant durų rėmo vairuotojo pusėje.

 3. Ant variklio, po dangčiu.

 4. Registracijos dokumentuose.

 5. Kodo galima paklausti pardavėjo.

Kai kodas jau yra žinomas – galima patikra.

Kas gali atlikti patikrą?

Šiuo metu yra ne vienas verslas, internetinis puslapis, kuriame galima patikrinti transporto priemonės istoriją. Dažniausiai pasirenkamas Car Vertical nemokamai, kadangi nieko nekainuoja ir galima sužinoti bazinę informaciją apie mašiną. Tiesa, yra ir daugiau įmonių, kurios teikia tokias paslaugas, tad palyginkite ir rinkitės tą, kuri Jums labiausiai tinka.

Juolab, svarbu sužinoti, kokią tiksliai informaciją bus galima gauti apie transporto priemonę. Tai dažniausiai yra:

 1. Patirtų žalų informacija.

 2. Senesnės mašinos nuotraukos.

 3. Nurodoma savininkų kaita.

 4. VIN patikrinimas padeda sužinoti, kokia yra tiksi transporto priemonės rida.

 5. Galima sužinoti apie vagystes.

 6. Apie atliktus remonto darbus.

 7. Ir panašiai.

Automobilio patikra pagal VIN nemokamai dažniausiai suteikia prieiga tik prie dalies duomenų. Kita informacija yra mokama. Tačiau kadangi tai galimybė būti ramiu, kad perkate tikrai gero stovio transporto priemonę, taip pat, perkant galima derėtis ir sutaupyti – apsimoka mokėti už paslaugas.

Regitros patikra

Regitra autopatikra taip pat suteikia galimybę bent jau minimaliai išsiaiškinti, ar mašina neturi kokių nors apribojimų. Sužinoti, ar transporto priemonė nėra įkeista, areštuota ir panašiai – galima pagal jos registracijos numerį, VIN kodą, valstybinį numerį ir panašiai. Patikrinti galite čia https://www.eregitra.lt/services/vehicle-registration/data-search.