Įsigijau transporto priemonę, transporto priemonių registravimas internetu

Žingsniai, kaip nusipirkus automobilį – pateikti įgijimo deklaraciją

Nuosava transporto priemonė – didelis džiaugsmas jos savininkui. Žinoma, visapusiškai ji bus Jūsų tik tuomet, kai sutvarkysite dokumentus. Žemiau pateiksime išsamų gidą, kuriame žingsnis po žingsnio aprašysime – kaip atrodo transporto priemonių registravimas.

Pirmiausia Jums reikia pateikti įsigijimo deklaraciją ir gauti naują savininko deklaravimo kodą (SDK). Kodas susideda iš 8 raidžių. Tik tuomet, kai deklaracija jau yra atlikta – galima registruoti transporto priemonę savo vardu.

Pirmiausia į Regitrą turi kreiptis pirkėjas ir pateikti įsigijimo deklaraciją. Joje nurodytą informaciją turi patvirtinti automobilio pardavėjas. Abiems pusėms atlikus šiuos žingsnius yra fiksuojamas nuosavybės pasikeitimas. Naujam savininkui yra suformuojamas unikalus SDK.

Pirkėjui patiekti SDK galima internetu, žemiau nurodytais žingsniais.

 1. Eikite į interneto svetainę regitra.lt.

 2. Rinkitės mygtuką „E-paslaugos“.

 3. Tuomet rinkitės mygtuką „Transporto priemonės“.

 4. Tuomet rinkitės „Kelių transporto priemonių registravimo sistema eKetris“.

 5. Prie jos reikia prisijungti Jums patogiu būdu. Jeigu jungiatės per SWED banką, tokiu atveju pasiekti svetainę galima spaudžiant „Elektroninių valdžios vartų“ nuorodą.

 6. Prisijungus prie sistemos reikia rinktis „Deklaruoti įsigijimą“.

 7. Pildymo lange pirmiausia reikia pažymėti, ar transporto priemonė jau turi SDK. Dažniausiai kodas jau yra suteiktas. Išimtys yra tik tokiu atveju, kai transporto priemonė yra įvežama iš užsienio ir kodą reikia gauti pirmą kartą.

 8. Užpildykite lentelę. Jeigu SDK dar nėra – patys turite suvesti visus duomenis. Pildydami būkite atidūs, kad pavyktų išvengti klaidų. Suveskite VIN kodą, ir pasirinkite markę ir modelį, kurių pasiūlas pateiks klasifikatorius. Jeigu SDK jau yra – tuomet pardavėjas bus jį nurodęs ir informacija randama sistemoje. Suveskite kodą, spauskite „ieškoti duomenų“ ir informacija automatiškai atsiras lange. Atsiradus informacijai patikrinkite duomenis – ar tai tikrai yra tas automobilis, kurį nusipirkote.

 9. Supildžius informaciją apie transporto priemonę – reikia suvesti pardavėjo duomenis. Jeigu auto pardavėjas yra ne vienas asmuo – tuomet teks vykti į Regitros padalinį, kadangi užpildyti dokumentų internetu, deja, nepavyks.

 10. Toliau pildoma informacija apie atliktą sandorį. Dažniausiai pasirenkama „Pirkimo-pardavimo sutartis“, tačiau gali būti ir kitokie nuosavybės perdavimo būdai. Rinkitės tą, kuri atitinka Jūsų atvejį. Užpildykite kitus laukelius, kuriuose reikia nurodyti datą, sumą ir t.t.

 11. Galiausiai reikia prisegti dokumento kopiją. Tai gali būti pirkimo-pardavimo sutarties kopija.

 12. Pirkėjo duomenys yra užpildomi automatiškai. Jums belieka patikrinti, ar jie yra nurodyti teisingai.

 13. Sekančio žingsnio metu reikia patvirtinti, kad pateikti duomenys yra teisingi.

 14. Spauskite „Pateikti“.

 15. Pateikta deklaracija keliauja pas pardavėją, kuris ją turi patvirtinti. Kai tai bus atlikta – Jums bus sugeneruotas unikalus SDK.

Vėliau SDK galite rasti skiltyje „Valdomos deklaruotos transporto priemonės“. Gavus naują SDK – galite kreiptis dėl transporto priemonės registravimo.

Įsigijau transporto priemonę ir nežinau ką daryti? Visada galite kreiptis į Regitrą, kur Jums bus pateikti išsamūs atsakymai į kylančius klausimus.